Protipádové desky

-       Pro povrchy sportovních a oddechových zařízení (dětské hřiště, tělocvičny, oddychové zóny, fitness centra), ale také pro povrchy chodníků. Na dětských hřištích najdou jednovrstvé desky z gumového granulátu své uplatnění také v podobě skákacího panáka. Vysoce kvalitní, stálobarevná a UV stabilní dlažba, vhodné na štěrk, nebo zhutněný povrch. Pokládka je možná i lepením na pevný podklad (beton, asfalt..)

-       Pro různé sportoviště jako jsou rekreační a rekondiční zařízení, hřiště, tělocvičny, fitness-centra, pěší zóny, elastické dlažby a obrubníky jsou tyto dlaždice ideální. Protipádové povrchy opatřené zespodu „změkčovacím profilem“ mají stejné použití jako elastické povrchy. Jejich další „příjemnou“ vlastností je tzv. garance bezpečné výšky případného pádu výšky až z 3 metrů. Zejména v posledních letech roste poptávka městských úřadů a investorů obecně na protipádové provedení dětských hřišť s prolézačkami, houpačkami, šplhadly, hrazdami apod.

-       Oblíbeným výrobkem jsou elastické desky o rozměrech 1000x1000 mm, nebo 500x500 mm. Elastické povrchy vzniklé spojením těchto subkomponentů dosahují velmi vysokého kročejového tlumení, které při tloušťce materiálu 40 mm dosahuje až neuvěřitelných 30 db. Elastické i protipádové povrchy je možné dodávat s tzv. probarvenou EPDM límcovou vrstvou. Vrstva EPDM je vysoce odolná proti UV-záření, otěruvzdorná a vysoce stabilní. Díky široké škále barev lze elastickou podlahou dotvořit uvažovaný exteriér či interiér a výsledek mívá často překvapivý efekt.

-       Běžná životnost takto sestavených elastických povrchů je 15 – 20 let. Jejich životnost samozřejmě snižuje nevhodné použití, případně poškození mechanické (těžkou technikou, prořezáním) nebo vandaly. Protipádové desky volíme jako dopadovou plochu pro prvky s kritickou výškou pádu vyšší než 1,0m, nebo na přání zákazníka individuálně i v případě pro prvky s kritickou výškou pádu nižší 1,0m z důvodu lepšího udržování plochy, nebo celistvosti a z estetického hlediska.

Image
Image
Image
Image
Image
TEWIKO systems, s.r.o. (Liberec) - idatabaze.czVětrací systémy, ventilační systémy, ventilátory - idatabaze.cz