Syntetický litý povrch

-       Litý polyuretanový povrch z EPDM granulátu je vysoce bezpečný, extrémně trvanlivý povrch beze spojů s potřebnými certifikacemi dle ČSN EN 1177, tak aby odpovídal normám pro zařízení dětských hřišť. Povrch se pokládá ve dvou vrstvách.

-       Základní vrstva – SBR = Spodní vysoce elastická vrstva se vyrábí z tzv. SBR granulátu (Styrene Butadene Rubber – recyklovaná technická guma) smícháním se speciálním polyuretanovým pojivem. Její tloušťka je dimenzovaná dle požadované pádové výšky od 25 do 80mm tak, aby splňovala příslušná kritéria dle normy. Čím silnější tato vrstva je, tím větší výšku pádu je schopna pohltit. Skvělou možností je také průběžná změna tloušťky této vrstvy dle pádových výšek jednotlivých prvků, aniž by to bylo viditelné.

-       Vrchní vrstva – EPDM = Extrémně trvanlivá, nášlapná vrstva, vyrobena z EPDM gumového granulátu (Ethylen Propylen Diene Monomer), což je uměle vyrobený kaučuk. Je vyráběn v různých barvách. EPDM granulát je smíchán se speciálním polyuretanovým pojivem. Pokládá se ve vrstvě 10-11mm, opět jako monolitická vrstva beze spojů.

 

-        Tento typ povrchu skvěle tlumí otřesy, je trvale elastický a díky tomu, že zde nejsou žádné spoje zde nehrozí riziko zakopnutí a úrazu pádem. Je vyráběn přímo na stavbě dětského hřiště (nejedná se o prefabrikovaný výrobek). Může se tak tvarově přizpůsobit danému podkladu, vybavení a dalším specifickým faktorům. Bez větších problémů může být položen i na již stávající dětská hřiště. Je vodopropustný, a tudíž vždy bez louží, rychle vysychá. Zároveň je také tento typ povrchu odolní proti vandalizmu a jednoduše opravitelný. Samozřejmostí je také zdravotní atest o nezávadnosti.

 

-       Údržba povrchu je nenáročná a ve své podstatě znamená především udržovat plochu čistou od listí, bláta atp. Řešením je kvalitní fukar, kartáč a proud vody. Při znečištění povrchu mastnotou je možné použít i běžné saponáty a horkou vodu. Sníh ani led povrchu nevadí. Je nutné se vyvarovat pouze používání chemikálií na rozpouštění sněhu.

 

-       Grafické možnosti jsou prakticky neomezené. Od základních geometrických  i nepravidelných tvarů, písmen a číslic až ke konkrétním obrázkům, vzorům a znakům. Záleží jen na Vaší fantazii a představě.

Syntetický litý povrch volíme jako dopadovou plochu pro prvky s kritickou výškou pádu vyšší než 1,0m, nebo na přání zákazníka individuálně i v případě pro prvky s kritickou výškou pádu nižší 1,0m z důvodu lepšího udržování plochy, nebo celistvosti a z estetického hlediska.

Image
Image
Image
Image
Image
TEWIKO systems, s.r.o. (Liberec) - idatabaze.czVětrací systémy, ventilační systémy, ventilátory - idatabaze.cz